czwartek, lipiec 09, 2020

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Aktywny początek ferii

W piątek 12 stycznia 2018 roku, grupa młodzieży gimnazjalnej  aktywnie rozpoczęła czas ferii zimowych uczestnicząc w siódmej edycji „Nocy Biologów” na Wydziale Biologii oraz w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Do godziny 23.00 na uczestników czekały atrakcje w formie wykładów, warsztatów, stoisk z pokazami, gier interaktywnych, escape roomów oraz wystaw.

Podczas pobytu na Uniwersytecie Warszawskim, uczniowie klasy III gimnazjum przedstawili nauczycielom mazowieckich szkół efekty pracy nad projektem „Weź oddech” realizowanym we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nauczycielki podczas zajęć warsztatowych dla nauczycieli zademonstrowały przygotowane eksperymenty.   

            Podczas „Nocy Biologów” każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Niektórych zainteresował wykład „Noc w grobowcu, czyli dlaczego cywilizacja kiełkowała

w dolinach rzek”, innych wykład „Alternatywa dla antybiotyków w dobie narastającej antybiotykooporności” czy „Co się dzieje w trenowanym mięśniu, czyli naukowo

o sporcie”.

            Zainteresował nas także pokaz „W poszukiwaniu zbroDNiArza”, podczas którego dowiedzieliśmy się, w jaki sposób bada się ślady z miejsca zbrodni: odciski palców i ślady krwi oraz w jaki sposób szuka się przestępcy na podstawie DNA. Wyjaśniono nam, jak izoluje się DNA, na czym polega reakcja PCR i elektroforeza jak również, w jaki sposób analizuje się elementy mikrosatelitarne.

Wzbogaceni nowymi doświadczeniami, pomimo zmęczenia, wróciliśmy zadowoleni z tak spędzonego wieczoru.

Elżbieta Gałązka, Sylwia Zbiciak, Marzena Chojecka.