piątek, luty 26, 2021

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

„Wzór na ścisłe” w Siennicy

Dnia 28 listopada 2018 roku w ramach projektu „Wzór na ścisłe” odbył się warsztat dla uczniów i uczennic klasy III gimnazjum Zespołu Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich. Zajęcia prowadziła Pani Hanna Zielińska, koordynatorka projektu, z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, organizacji partnerskiej szkoły w realizacji projektu „Girls into Global STEM”.

Warsztat miał na celu zainteresowanie młodzieży nauką przedmiotów ścisłych oraz przełamać stereotypy na temat „męskich zajęć”. Prowadząca zajęcia starała się wzmacniać   uczniów, a zwłaszcza uczennice w odkrywaniu pasji i zdolności do przedmiotów ścisłych oraz  do podejmowania decyzji  dotyczących dalszej nauki i wyboru zawodów związanych z matematyką, naukami przyrodniczymi a także technicznymi.

Młodzież miała okazję do zastanowienia się nad swoimi uzdolnieniami i predyspozycjami już wcześniej, podczas jednej z lekcji biologii, przeprowadzonej w oparciu o scenariusz „Wzoru na ścisłe”. Uczniowie i uczennice zapoznali się z mapą zawodów ścisłych oraz wykonali ćwiczenie z kartą pracy „Obalamy mity!”.

Zajęcia prowadzone przez Panią Hannę były okazją do refleksji, jak wiele zależy od wiary w siebie i odwagi w wychodzeniu z ról, w które, zwłaszcza dziewczęta, są często wpisywane.  Podczas warsztatu nie zabrakło miejsca na stwierdzenia, że „lepiej wyjść z szeregu niż zaprzepaścić swoje talenty i predyspozycje, żyjąc w cieniu innych osób”. Słowa skierowane przez prowadzącą warsztat do uczniów i uczennic były motywacją do pracy nad spełnianiem swoich marzeń.

Więcej o projekcie "Wzór na ścisłe":

www.globalna.ceo.org.pl/wzor-na-scisle

Więcej o projekcie „Girls into Global STEM”:

https://globalna.ceo.org.pl/programy/girls-into-global-stem/aktualnosci

http://gigsproject.eu/