piątek, luty 26, 2021

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Sto Lat Niepodległej

W dniu 11.11.2018 roku w naszej szkole odbył się II Siennicki Koncert Pieśni Patriotycznych ,,Sto Lat Niepodległej”, którego organizatorem było Stowarzyszenie przyjaciół Ziemi Siennickiej wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną oraz z Młodzieżową Radą Gminy. Każdy został przywitany plakietką lub naklejką upamiętniającą ten dzień. Obchody otworzyła Pani Sylwia Chądzyńska i Pan Zenon Jurkowski. Na początku został odśpiewany Hymn Narodowy przez Międzypokoleniowy Chór Kameralny KANON wraz z gośćmi.  Następnie chór zaprezentował inne pieśni patriotyczne. Później mogliśmy bliżej spojrzeć na to jak wyglądała Siennica kiedyś i dziś w prezentacji ,,Kalendarium 100 lat w Siennicy” przygotowaną przez Przyjaciół Ziemi Siennickiej. Natomiast Radni MRG przygotowali fotorelację pt. ,,Rok Niepodległości w naszej gminie”. Następnie odbył się konkurs ,,Wiersze dla Niepodległej”, którego zwycięzcą był Adrian Broda – uczeń naszej szkoły. Następnym punktem w programie był występ artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Siennicy. Jako ostatni występował zespół „ KRESKA ” z Salezjańskiego Liceum w Mińsku Mazowieckim. Na koniec goście zostali poczęstowani staropolskim bigosem, a przy wyjściu czekali na nich członkowie MRG z folderami i książkami o Siennicy.