niedziela, kwiecień 11, 2021

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Konkurs matematyczny XYZ

Siennica, 19 maja 2015 roku

Już po raz piąty w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy odbył się międzygminny konkurs matematyczny o adekwatnej nazwie „XYZ”. Jego pomysłodawczynią była pani Elżbieta Gałązka. Uzdolnieni matematycznie uczniowie klas pierwszych gimnazjów z Siennicy, Cegłowa, Kołbieli, Mrozów, Wielgolasu i Latowicza zmierzyli się z trudnymi i bardzo trudnymi zadaniami z arytmetyki, algebry i geometrii. Spośród 23 zawodników nagrodę ufundowaną przez wójta Gminy Siennica p. Grzegorza Zielińskiego za I miejsce otrzymał Karol Duszczyk z Siennicy, za II miejsce – Marek Mućko , za trzecie Witold Wąsak – obaj chłopcy z Cegłowa. Pozostali pomimo wypowiedzianych przez panią dyrektor Agnieszkę Szczepańską i panią  Małgorzatę Pańczak - sekretarza Gminy Siennica słów uznania za logiczna wiedzę z zazdrością spoglądali na nagrody – tablety. Była mowa o„ królowej nauk”, o znaczeniu logicznego myślenia, szansach na karierę zawodową a wszystko w odniesieniu do zdolności z przedmiotów ścisłych i sumiennej nauki. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom organizującym tegoroczny konkurs : p. M. Kobylińskiej, p. G. Zdun, p. E. Gałązce, p. M. Urbaniak, p. J. Kozłowskiemu oraz uczennicom z klasy 1TT- A.Łukasiak i A. Lubie, A. Brodzie   i 2 TEO- K. Soczewce pracującym w szkolnej kawiarence zorganizowanej na potrzeby konkursu w świetlicy szkolnej.  Ponieważ nie samą matematyką żyje młody człowiek, zaproszeni na konkurs do Siennicy uczniowie, po herbacie i ciastku (czasem dwóch) odwiedzili Siennickie Muzeum Szkolne – gdzie mogli zobaczyć jakie ślady po sobie pozostawili uczniowie XIX i XX wieku (szkoła w Siennicy będzie wkrótce obchodzić święto 150-lecia istnienia). Na ścianach sal muzealnych mogli odnaleźć między innymi zdjęcia budynków szkół w jakich uczyli się ich rodzice oraz zdjęcia  przedstawiające budowę ich obecnych szkół.  W salach pełnych historycznych pamiątek: starych dokumentów szkolnych, przedwojennych zdjęć uczniów i nauczycieli pani Mariola Żylak opowiedziała  ciekawostki z przeszłości naszego regionu.

Nauczyciele, którzy przybyli z młodzieżą na konkurs wiedzą, że uczniowie klas pierwszych gimnazjum chętnie uczestniczą w imprezach, na których mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami. Miano najzdolniejszego matematycznie w okolicy ucznia  nobilituje. Daje także dużo radości rodzicom i satysfakcję nauczycielom.

Siennicki tegoroczny zwycięzca -  Karol Duszczyk może być zadowolony, tym bardziej, że jest to już trzeci w tym roku konkurs, w którym jego wiedza została doceniona. Wyróżnienie otrzymał niedawno w Kangurze Matematycznym oraz znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce uczniów biorących udział w  ogólnopolskim konkursie PANGEA.

Gratulujemy młodzieży, której chciało się wysilić intelekt i poświęcić czas matematyce, gratulujemy nauczycielom sukcesów w pracy. Zapraszamy do szkoły w Siennicy nie tylko pierwszaków.