sobota, marzec 06, 2021

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

24. Finał WOŚP już za nami. Oj! Działo się…

Po raz kolejny w murach Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 10 stycznia od samego rana prężnie zaczął swoją działalność sztab. Na ulice Siennicy wyszli wolontariusze, którzy, pomimo mrozu, dzielnie kwestowali i zachęcali mieszkańców do dzielenia się symbolicznym groszem. Do współpracy zaprosiliśmy również uczniów z Zespołu Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. 13 wielgoleskich gimnazjalistów można było spotkać w Borowiu, Latowiczu, Parysowie, Seroczynie, Kuflewie. A od godzin popołudniowych w siennickiej szkole na wszystkich sympatyków Wielkiego Grania czekało mnóstwo atrakcji.

Podziwiać można było występy przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Siennicy, Chatki Puchatka i Akademii Smyka. Przedstawienia przeplatane były licytacją koszulek, obrazów i kalendarzy. Najmłodsi widzowie mogli wziąć udział w animacjach przygotowanych przez p. Martę Patokę, która tym razem wcieliła się w postać „Dobrej Czarownicy”. W międzyczasie można było zjeść pyszne ciasto przygotowane specjalnie na tę okazję przez rodziców naszych uczniów, zjeść wspaniałe gofry i watę cukrową, wziąć udział w loterii, nabyć ciekawą książkę, pomalować buzie w fantazyjne wzory, udekorować własnoręcznie pierniczki i wykonać z siana cudowne zwierzątka, skorzystać z usług uczennicy technikum fryzjerskiego, która wyczarowywała przepiękne fryzury. Nie mogło też zabraknąć prelekcji i pokazu udzielania pierwszej pomocy, które poprowadziła p. Agnieszka Gańko. Następnie na chwilę cała zabawa przeniosła się przed budynek szkoły, gdzie przy ognisku można było upiec kiełbaski i obejrzeć akcję ratowniczą w wykonaniu OSP z Latowicza. Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń była dyskoteka przy muzyce zespołu Record oraz światełko do nieba. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi udało się pobić kolejny rekord i zebrać 14.889 złotych.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły, uczniom i nauczycielom ZS w Wielgolesie, sponsorom, ludziom wielkiego serca, którzy pomogli nam przy organizacji sztabu i przebiegu całej akcji, którym nie jest obojętne otwarcie się na potrzeby tych najmłodszych i tych najstarszych.

                                      Agnieszka Szczepańska i Małgorzata Kobylińska

Nasi dobroczyńcy:

Wytwórnia cukiernicza „Esta”

Delikatesy „Kulfon”

Sklep „Wyroby tradycyjne” w Siennicy

Mazowieckie Sioło „Julianówka”

OSP Latowicz

p. Grzegorz Zieliński

p. Michał Kobyliński

p. Agnieszka Korzeniewska

absolwentki ZS w Siennicy: Katarzyna Kałasa i Katarzyna Trzmiel

Po raz kolejny w murach Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 10 stycznia od samego rana prężnie zaczął swoją działalność sztab. Na ulice Siennicy wyszli wolontariusze, którzy, pomimo mrozu, dzielnie kwestowali i zachęcali mieszkańców do dzielenia się symbolicznym groszem. Do współpracy zaprosiliśmy również uczniów z Zespołu Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. 13 wielgoleskich gimnazjalistów można było spotkać w Borowiu, Latowiczu, Parysowie, Seroczynie, Kuflewie. A od godzin popołudniowych w siennickiej szkole na wszystkich sympatyków Wielkiego Grania czekało mnóstwo atrakcji. Podziwiać można było występy przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Siennicy, Chatki Puchatka i Akademii Smyka. Przedstawienia przeplatane były licytacją koszulek, obrazów i kalendarzy. Najmłodsi widzowie mogli wziąć udział w animacjach przygotowanych przez p. Martę Patokę, która tym razem wcieliła się w postać „Dobrej Czarownicy”. W międzyczasie można było zjeść pyszne ciasto przygotowane specjalnie na tę okazję przez rodziców naszych uczniów, zjeść wspaniałe gofry i watę cukrową, wziąć udział w loterii, nabyć ciekawą książkę, pomalować buzie w fantazyjne wzory, udekorować własnoręcznie pierniczki i wykonać z siana cudowne zwierzątka, skorzystać z usług uczennicy technikum fryzjerskiego, która wyczarowywała przepiękne fryzury. Nie mogło też zabraknąć prelekcji i pokazu udzielania pierwszej pomocy, które poprowadziła p. Agnieszka Gańko. Następnie na chwilę cała zabawa przeniosła się przed budynek szkoły, gdzie przy ognisku można było upiec kiełbaski i obejrzeć akcję ratowniczą w wykonaniu OSP z Latowicza. Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń była dyskoteka przy muzyce zespołu Record oraz światełko do nieba. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi udało się pobić kolejny rekord i zebrać 14.889 złotych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły, uczniom i nauczycielom ZS w Wielgolesie, sponsorom, ludziom wielkiego serca, którzy pomogli nam przy organizacji sztabu i przebiegu całej akcji, którym nie jest obojętne otwarcie się na potrzeby tych najmłodszych i tych najstarszych.

                                               Agnieszka Szczepańska i Małgorzata Kobylińska

Nasi dobroczyńcy:

Wytwórnia cukiernicza „Esta”

Delikatesy „Kulfon”

Sklep „Wyroby tradycyjne” w Siennicy

Mazowieckie Sioło „Julianówka”

OSP Latowicz

p. Grzegorz Zieliński

p. Michał Kobyliński

p. Agnieszka Korzeniewska

absolwentki ZS w Siennicy: Katarzyna Kałasa i Katarzyna Trzmiel