niedziela, kwiecień 11, 2021

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Innowacje'2016

      31 maja nasza wspaniała czwórka tzn. Klaudyna Soczewka, Krzysztof Zawadka, Rafał Rechnio i Kamil Kępka, zaprezentowała swój projekt na kolejnej edycji konkursu na innowacje dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. Tym razem przygotowali projekt (najpierw teoretycznie, a później w wersji modelowej) „System regulacji wód gruntowych z wykorzystaniem energii odnawialnej”.

      Mając zaledwie i aż dziesięć minut na zaprezentowanie swojego pomysłu, jego przydatności i nowatorstwa, musieli przekonać do niego komisję konkursową. I, podobnie jak rok temu, udało im się! Znowu znaleźli się w gronie pięciu laureatów, a tym samym ich projekt znalazł się w gronie pięciu najlepszych innowacji rolniczych! Organizatorem konkursu była Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży przy wsparciu MONSANTO. Nagrodę naszej drużynie wręczył koordynator projektu p. Sławomir Piwowarczyk.

     Słowa uznania należą się p. Mirosławowi Ostrowskiemu, na którego wsparcie i opiekę zawsze młodzi ludzie mogli liczyć. Pan Piwowarczyk niejednokrotnie podkreślał, że rozwiązania zastosowane przez Sienniczan mogą znaleźć zastosowanie w praktyce. Obecny na spotkaniu zastępca wójta p. Tomasz Gójski serdecznie gratulował sukcesu i z dużym zainteresowaniem przyglądał się prezentacji makiety. Również dyrektor szkoły p. Zbigniew Piłatkowski gratulował młodzieży, ich opiekunowi, ale również obecnym na uroczystości wręczenia mamom Klaudyny i Krzysztofa.