niedziela, kwiecień 11, 2021

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Żołnierze Wyklęci

W dniu 23 października teren naszej szkoły stał się planem filmowym. Można było zobaczyć wiele umundurowanych postaci. Słychać było pojedyncze wystrzały i strzały z broni maszynowej. Realizowano właśnie kolejny odcinek serii filmowej projektu „Żołnierze Wyklęci. Podziemie antykomunistyczne w Mińsku Mazowieckim i na terenie Powiatu Mińskiego”.

Film opowiada o losach podporucznika Edwarda Wasilewskiego ps. Wichura, a zdjęcia w naszej szkole przedstawiają atak oddziału Wichury na obóz NKWD w Rembertowie w maju 1945 roku i uwolnienie kilkuset więźniów, przeważnie żołnierzy AK naszego rejonu.

Jest to już kolejny film. Wcześniejsze można obejrzeć w Internecie. Szczególnie polecamy uwadze Państwa film pod tytułem Procesy w kinie „Bałtyk”, który odnosi się bezpośrednio do Siennicy i najbliższych okolic.

Poniżej link do filmów oraz fotoreportaż z planu zdjęciowego autorstwa Marii Połoz oraz Studio Fotograficznego Żelazny Jan – Pasja Fotografowania.

http://www.minsk-maz.pl/522,projekt-zolnierze-wykleci.html