sobota, marzec 06, 2021

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Konkurs Przyrodniczo-Fotograficzny „Cztery pory roku w środowisku przyrodniczym”

Po raz drugi w Zespole Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich odbył się Konkurs Przyrodniczo-Fotograficzny „Cztery pory roku w środowisku przyrodniczym”.
Patronat nad konkursem objęli: Wójt Gminy Siennica - Grzegorz Zieliński, Starosta Miński - Antoni Jan Tarczyński oraz Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło 10 lutego 2017 roku podczas koncertu finałowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

 Do rywalizacji przystąpili uczniowie z gimnazjów w Wielgolesie, Żakowie, Siennicy oraz gimnazjum nr 3 w Mińsku Mazowieckim. W kategorii szkół podstawowych rywalizacja toczyła się między uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim. W skład jury  weszli leśnicy z Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki, dwaj fotografowie, biolog, polonista. Zdjęcia i opisy zostały również ocenione przez przedstawiciela społeczności uczniowskiej. Jurorzy  mogli każdej zgłoszonej pracy przyznać od 0 do 10 punktów. Prace zostały wcześniej zakodowane, zatem komisja nie znała nazwisk autorów. Po rozkodowaniu i zliczeniu punktów okazało się, że miejsce w kategorii szkoły podstawowe zajął Kacper Lewandowski za pracę „Łąka w czterech porach roku”, II – Karolina Izworska za pracę „Las”, III - Aleksandra Sternik autorka pracy „Cztery pory roku”, wyróżnienie otrzymał Michał Ziółkowski za pracę „Cztery pory roku”. Wszyscy laureaci to uczniowie szkoły podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim.

Wśród gimnazjalistów najwięcej punktów zdobyła, zajmując miejsce, Katarzyna Zawadka uczennica gimnazjum w Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie, za pracę „Cztery pory roku nad Świdrem”, IIArkadiusz Jackowski uczeń gimnazjum w Zespole Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy, za pracę „Przyroda dworskiej drogi” III – Rafał Pochmara uczeń gimnazjum nr 3 w Mińsku Mazowieckim, za pracę „Jezioro w czterech odsłonach”, wyróżnienie otrzymała Daria Wielądek uczennica gimnazjum w Zespole Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie, autorka pracy „Wólczańska Góra”. Każdy z szesnastu uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom z fotografią kwitnącej jabłoni. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc i wyróżnień otrzymali nagrody ufundowane przez wójta Gminy Siennica pana Grzegorza Zielińskiego, pozostałym uczestnikom wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki. Również nauczycielki otrzymały podziękowania i gratulacje za przygotowanie uczniów do konkursu.