niedziela, kwiecień 11, 2021

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Koncert Moskwiczan

Tuż przed wiosenną przerwą świąteczną w naszej szkole miał miejsce niezwykły koncert. Na scenie wystąpili wybitni rosyjscy muzycy: Marija Sabielkina  (laureatka wielu międzynarodowych konkursów fortepianowych), Marina Sudziłowska (grająca na altówce laureatka wielu międzynarodowych konkurów), Siergiej Sudziłowski (wirtuoz wiolonczeli), Mark Piekarski (profesor Moskiewskiego Konserwatorium Państwowego im. Piotra Czajkowskiego - instrumenty perkusyjne) Koncert poprowadził Jarosław Sudziłowski (kompozytor i przewodniczący Młodzieżowego Oddziału Rosyjskiego Związku Kompozytorów) Zabrzmiała muzyka pochodzącą niemalże z całego świata. Były dzieła między innymi Chopina, Czajkowskiego, Wieniawskiego, Chaczaturiana. Zagrano muzykę inspirowaną medytacjami indyjskimi, tańcem hiszpańskim czy jazzem amerykańskim. Było i poważnie, i z przymrużeniem oka. Kunszt, z jakim muzycy wykonywali poszczególne utwory sprawił, że koncert spotkał się z ciepłym przyjęciem, a młodzież długo oklaskiwała artystów. Zaś oni sami byli zauroczeni naszą szkołą, jej historią, zbiorami muzeum oraz laboratorium.