sobota, maj 08, 2021

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

XVII Zjazd Absolwentów

"Hej koledzy, czas przemija..." - te słowa, wyjęte z naszego szkolnego hymnu, były mottem przyświecającym spotkaniu absolwentów, wychowanków i profesorów, ale również sympatyków szkoły, która obchodzi w tym roku jubileusz 150. lecia swojego istnienia. Za nami już XVII Zjazd absolwencki.

11 czerwca 2016 r. w gmachu Zespołu Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich od rana było wyjątkowo gwarno i rojno. Zjeżdżali się bowiem uczestnicy XVII już Zjazdu Absolwentów. Powitania, jak zwykle, były bardzo gorące. Niektórzy przebyli tysiące kilometrów, aby tego dnia, zza granicy, dotrzeć do Siennicy i spotkać swych szkolnych kolegów, przywitać się z, od lat nie widzianą, szkołą.

 Organizatorzy - przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Szkół Siennickich oraz dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami i uczniami wszystkich skrupulatnie liczyli, zapisywali, wydawali suweniry, zapraszali na śniadanie i do kawiarenki. Obrady zaczęły się o godz. 1000, więc niektórzy zdążyli jeszcze przejść się po ogrodzie szkolnym i przywitać ze słynnym źródełkiem. Inni z wielkim zainteresowaniem przeglądali przygotowaną przez Stowarzyszenie publikację, oczywiście pt. "Hej koledzy, czas przemija..." Tradycyjna książeczka ukazująca się z okazji Zjazdu, tym razem przybrała formę albumu. Zdjęcia ilustrujące wszystkie okresy istnienia szkoły uzupełnione krótkimi tekstami, ukazały wszechstronnie całą, 150. letnią, historię naszej siennickiej placówki oświatowej.

Relację z działalności Stowarzyszenia zdał prezes Jerzy Smoliński, złożono kwiaty na grobach profesorów i kolegów, a także odsłonięto pamiątkową tablicę wmurowaną na froncie szkoły. Młodzież szkolna przedstawiła pięknie bogaty program artystyczny, wystąpił także siennicki chór, aż wreszcie dokonano wyboru nowych władz SAiWSS.

Siennickie Muzeum Szkolne przeżywało również odwiedziny wszystkich zjazdowiczów. M.in. wiele ciepłych słów wypowiedział po obejrzeniu ekspozycji pan Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Tabla z fotografiami absolwentów przykuwały uwagę zwiedzających i znakomicie pobudzały pamięć do wspomnień z lat młodości.

Tradycyjny bal łączący pokolenia absolwentów, zakończył ten niezwykły w życiu szkoły, dzień.